Якщо минулого разу ми говорили про системність в роботі, здебільшого про час кампанії та адресний підхід як базовий принцип побудови роботи з виборцями. Крім того варто заначити про інші важливі обставини: час, місце і роль кандидата.
Зміст кампанії – це той набір тем з якими ви йдете до виборця – те що позиціонує вас і на начому ви відбудовуетесь від решти конкурентів. перемога буде прямо залежати наскільки ви будете переконливими і справжніми в обраній ролі.
Ідеологічна кампанія
це фактично всі партійні компанії, а також місцеві ініціативи рухи, збори підписів, тощо.
стимулююча. Це як правило більш складні компанії з використанням офіційних і не дуже методів впливу на виборців.
В деяких моментах вони будуть перетинатися і тут якраз знаходитимуться найбільш ефективні компанії.
Приблизний набір базових образів які часто використовуються кандидатами:
вибір стратегії визначаеться ступінню володіння ресурсом.
особистими якостями та можливістю заручитися підтримкою впливових людей
доступ до фінансів
звязки з політичними елітами та відносини з владою – адмінресурс
наявність медіа ресурсу (інакше його доведеться будувати)
час
Відомий земляк-свій.
Давно живе на окрузі, безперечно пов’язується з територією, впливовий і авторитетний, контролюе якийсь конкретни ресурс. Важливо щоб з самого початку такий кандидат асоціювався з можливість впливу на місцеву владу. Може допомогти влаштувати когось на навчання. Головний його ресурс звязки і можливість вирішити якусу нагальну проблему. (про нього зазвичай переповідають легенди, а отже такий кандидат навряд чи може з’явитися нізвідки, хоча своїм можна ростити якщо є час)
Кандидиат від влади.
Завжди на виду, такий кандидат може бути господарем на будьякому святі. демонструе швидкі рішення, теж господар, але він розпоряджаеться не своїми грошима, володіеадмінресурсом. Займається покращенням дій влади і в принципі відсотків 15 може взяти тільки на тому якщо що до нього як до представника влади нема претензій. Колектиим його слухае і підлеглі поважають, виконавці бояться, для людей може вийти за рамки і допомогти у побутових питаннях. завжди може знайти бізнес яки за нього виконає роботу. Знайде гроші (ясно що часто цей бізнес або власний або тих хто хоче дружити) Типово колі мери міст йдуть до ВР саме з таких позицій.
Кандидат бізнесу (не власного)
Безумовно фінансово промислові групи які присутні на територіях, захочуть просувати когось зі своїх. Вони довго обиратимуть на кого зробити ставку а потім щоб не зіпсувати відносини з владою в останній момент оберуть компромісну кандидатуру. Такий кандидат як правило не володіе власним ресурсом а якщо володіе, то не поспішає його витрачати. Його головний посил до виборців я зумію домовитися з власниками про нові блага. Часто він може асоціюатися зі своїм, тоді шанси зростають. Але якщо перейде в категорію найманця, несамостійного, захисника інтересів корпорацій тоді звичайно буде не просто, в першу чергу переконати в щирості намірів. Тут є дилема спонсори бояться надто самостійних кандидатів, щоб не втратити контроль, а занадто керовані занадто бліді.
Кандидат підприемець.
Будую власний бізнес і допомагаю вам. В цьому випадку зазвичай його позиції мають бути посилені ідеологічними складовими. він чато бореться проти або за щоь. і паралельно допомагає дрібими справами. Бізнес господар округу, платить хорошу зарплату, видає безвідсоткові кредити. Він двіччі не перепитує якщо звертаеться церква по допомогу. Віні також свій але володіе більшим ресурсом
Кандидат добрих справ
Добрий чарівник до якого всі йдуть за допомогою, з листами і проханнями. Він завжди на заходах з призами, підвищує очікування на окрузі. Досить складна роль, вимагає побудову якісної структури здатної ефективно реалізовувати добрі справи, і забезпечити перетворення отримувачів допомоги у виборців. головний аргумент ділиться.
виборець вже розуміє, він чекав цих виборів. і ставиться до них споживацьки – нарешті я їм знадобився.
Плюси і минуси:
Перший плюс це завжди працює!
На якісно побудованих добрих справах можна перемагати ідеологічні компанії, завжди більше шансів на перемогу. А також можливість мобілізувати більше виборців в період низької явки. А якщо наприклад ми будемо мати гіпотетичний розпуск парламенту, повернутись і виграти вибори ще раз за більш короткий строк (сьогодні деякі експерти не відкидають таку можливість з огляду на складність сформувати більшість)
Його завжди намагаються використати місцеві чиновники, завищені очікування, вісока порівняно з іншими вартість кампанії
Активіст – в середньому активіст на голому ентузіазмі і з невеликим бюджетом може перемогти якщо для перемоги буде достатньо 17-20%. Для більш впевненої перемоги потрібні або відповідні умови, ситуація, і відповідно якщо він не реагує на ситуації а її небхідно створити то ще й бюджет на це. Крім того від такого кандидиата чекатимуть рішучі дії причому справжні, які будуть викликати довіру.
Кандидат інкогніто – секретна стратегія: коли сам кандидат з’явиться ближче до виборів, тобто вже після президентської кампанії. по перше можа буде відбудуватися від результату президентських перегонів і майбутній сезон буде мати багато таких кандидатів. Які почнуть будувати польові структури, але самі не сильно афішувати свою особисту діяльність. Зате на фінішній прямій підуть або з грошима або включать ідеологічний фактор, а поле забезпечить необхідну явку.
Без сумніву що наступний політичний сезон має всі передумови для розгортання протестних рухів. Невдоволеність соціально економічним станом, злочинність, корупція спроба реваншу певних сил. Відповідно протестні настрої нікуди не подінуться. І з’явиться група кандидатів яка захоче зайняти цю нішу.
Кандидат «Борець»
Якщо вам вдасться об’єднати виборців навколо певної проблеми. Ви можете зайняти цю нішу Головні передумови: справжність протесту і відповідність лідера цьому образу. Храктерний приклад у ряді регіонів протести Ківа і СПУ. Тобто кандидиат має не просто демонструвати а і вести реальну боротьбу. Більше того його харизма має випромінювати надію на те що саме він може вирішити проблему.
Така кампанія також не буде дешевою оскільки важливо закріпити за собою всі отримані перемоги, а отдже має бути серйозна медійна складова. Часто буває так що один веде рельну боротьбу, а той хто контролює медіа ресурс може отримати всі плоди. Ну і безумовно підключати СММ. Фото з учасниками, вірусні відео. Пости підтримки.
Ми говорили про крайні речі такі але між цілеспрямованістю і впертістю т
еж можуть бути відтінки. І інший важливий момент над образами можна і потрібно працювати, і чим ранішше це робити тим краще.
Взагалі дуже корисно буде перечитати Позиціонування Ела Райса і Джека Траута. і підписатися на канал інтервізор.
Минулого разу багато питань приходило в месенджер та на пошту.
Електронна адреса на яку ви можете скидати свої запитання Ustenkopolitpr@gmail.com