Критерієм перемоги у виборах не можна вважати одноосібне формування більшості, адже це екстраординарна ситуація. Таку думку висловив політолог Валентин Гладких на каналі “InterVizor”.
Якщо мова йде про представницькі вибори, тобто про парламентські або місцеві, то задача №1 є саме забезпечити своє представництво.
«Всі політичні сили, які подолають прохідний бар’єр і потраплять до органів місцевого самоврядування, мають можливість, на думку політолога, сказати, що вони виграли ці вибори. Адже багато буде таких політичних сил, які ці бар’єри не подолають і не здобудуть мандатів як таких», – по словам Гладких.
Другим критерієм перемоги у представницьких виборів є той фактор, чи стане твоя політична сила ґрунтом для формування більшостей в органах місцевого самоврядування – наголосив Гладких.
«Вибори виграє не той, хто набирає найбільшу кількість голосів, а той, хто потім створює коаліцію. Байдуже, що, припустимо, політична сила Зеленського здобуде 20%, а, умовно, ОПЗЖ – 25%. Формально так, виграла нібито ОПЗЖ, але якщо більшість сформується навколо «Слуг», то про перемогу ОПЗЖ в виборах вже не йдеться», – як сказав експерт.
І ми можемо вже впевнено прогнозувати – підкреслив політолог- що деякі політичні сили на цих виборах матимуть яскраво виражене регіональне представництво.
Повне інтерв’ю за посиланням – https://youtu.be/F_sAnS9tBzA