Депутат Верховної Ради України Віталій Купрій про мотивацію стати кандидатом у Президенти України, свою програму, нову Конституцію, великі корупційні схеми, ядерний електорат Тимошенко, чорний піар та плани на майбутнє після перемоги на виборах.
Вже неодноразово визначалось, що майбутні президентські вибори унікальні за кількістю кандидатів у президенти. Здавалося б, чи не стане така кількість конкурентів перешкодою для того, щоб іти в кандидати? Але навпаки, є такі, що доводять – конкурентів вони не бачать.
Нема серед кандидатів такої людини, про яку зі впевненістю можна сказати: так, ця людина стане президентом, їй можна довірити країну, і в нас покращиться ситуація. Саме із-за цього я йду в президенти. Я п’ятнадцять років займаюсь правозахистом. Мені болить, коли людина звертається до мене і як до юриста, і як до депутата, зі своїми проблемами
Існує купа проблем, але ніхто в державі не береться їх вирішувати. Здавалось би, в нас є поділ на законодавчу, виконавчу і судову гілку влади. Президент начебто залишається поза цими гілками. Але в президента має бути – те, що зараз не має ні Порошенко, ні попередні президенти – контролююча функція. Він має контролювати, як працює прем’єр-міністр і уряд. як працює парламент, і якщо він побачить, що порушуються права людини, які він якраз гарантує, він має бути гарантом права і законності. Зараз анархія, гіршої ситуації в Україні ще не було. Навіть за Януковича в деяких питаннях було краще. І починаєш розуміти – якщо не ти, то хто. Тому основні тези передвиборчої програми – справедливість, порядок, верховенство права. Це саме ті речі, які має забезпечити майбутній президент. І першими рішеннями на посаді президента, звісно, будуть кадрові. Треба зачистити ту команду, яка зараз веде нашу країну до погибелі, в першу чергу – в адміністрації президента, і не тільки там. Єдина служба, або, скоріш, правоохоронний орган, який безпосередньо підпорядкований президенту, це СБУ. Є великі питання, чи зможе президент впливати на нацполіцію, на НАБУ, навіть на Генеральну прокуратуру, а от на СБУ він може впливати. І саме вона має забезпечувати безпеку України. Ми мусимо мати там на посадах людей чесних, патріотичних, які скажуть, що корупція – це державна зрада, і будуть вичищати всіх корупціонерів. Стосовно законодавчих ініціатив- звісно, я буду пропонувати громадянам і депутатам нову конституцію. Зараз виникла така прикра ситуація: президент має деякі повноваження, які належать в тому числі і прем’єру. Наприклад, призначення голів районних державних адміністрацій.
Навіщо це президенту? Якщо він контролер, хай контролює. Але навіщо йому лізти туди, куди його не просять? Ці посади взагалі варто скасувати. Владу треба віддати на місця. Оце була б справжня децентралізація, коли вже обираються районні ради, обласні ради, вони обирають собі виконкоми і там собі господарюють, в тому числі розпоряджуються землями, місцевими природними ресурсами. А зараз що? Призначається якийсь чиновник, який розпоряджується державними землями, збирає з людей хабарі, носить мзду наверх, і система як працювала, так і працює
Президент не має брати в цьому участь, це однозначно. Але, якщо він побачить, що порушуються права людини, він має втрутитись. Безумовно, не особисто – треба вводити інститут префектів, які будуть представниками президента в областях. Вони матимуть повноваження, які раніше були у прокуратури, ті, що звалися «загальний нагляд». Якщо виявлено факт порушення права людини, незаконні дії щодо людини, є скарга – він вносить протест в суд, і далі суд розбирається. Але на цей час дія неправомірного рішення зупиняється.
Одне з питань до будь-якого кандидата в майбутні президенти в нашому суспільстві завжди буде пов’язане з Кримом та Донбасом. І тут, безумовно – повертати. Але не таким чином і не на таких умовах, як це прописано в Мінських домовленостях. Це – капітуляція. Розглядати повернення Донбасу та Криму з точки зору Мінських домовленостей – це однозначно залишити вплив Росії на цих територіях. Нами розроблена «Доктрина патріота», в яку включено порядку сорока п’яти заходів, які треба виконати для того, щоб перемогти у війні. Але тільки це не дасть нам можливість перемогти. У нас є ще одна війна, і вона не менш важлива – це війна за українця, який живе тут. За його статки, за те, щоб він спокійно почував себе на вулиці, щоб він знав, що держава ним опікується. Отут президент якраз має забезпечити цю реформу. якщо людина буде жити краще, ніж на окупованих територіях, то бунти будуть там, там будуть хотіти до нас повернутись. Путіну дуже важлива слабка Україна. Щоб погіршувався стан та рівень життя, щоб квітла корупція. Щоб можна було показати, що навіть там у них краще. Власне, за рівнем життя вже так і є.
Зупинити корупцію можна за рік. Для цього потрібні жорсткі заходи, але це можна зробити. Необхідний жорсткий контроль за Державною фіскальною службою, і ми одразу маєм 11-12 мільярдів доларів, нам не потрібен МВФ. Ми можемо віддати ті запозичені кошти, і, коли ми стаємо незалежними, ми можемо ухвалювати будь-які рішення. Наприклад, газ власного видобутку віддати людям по соціальній ціні, а не піднімати до захмарних цифр. Люди, які прийшли до влади на хвилі Майдану, обманули людей, і це треба визнати. По їх рейтингам ми це бачим. Тепер головне – а що робити з іншими кандидатами, які також можуть перефарбуватись, приховатись, пролізти у владу і робити все те ж саме. Людям, які вже були при владі, я не довіряю, жодному. Тимошенко, Гриценко, хто там ще буде балотуватись – всі вони були у владі і жодному з них довіряти не можна. Нові обличчя – Вакарчук, Зеленський тощо – так, варто пробувати. Якби вони об’єднались з людьми, що розуміються на цьому, особливо в правозахисті, ми могли б говорити за зміні в державі. Але я знову ж маю сумнів, що вони на це здатні. Стосовно високих рейтингів Тимошенко – ну, той, хто знайомий з політичними нюансами, розуміє. Коли я балотувався в місцеві депутати, на голову держадміністрації Кам’янського, в мене сформувався так званий «ядерний електорат», тобто люди, які тобі беззаперечно довіряють. Інші люди- їх ще треба переконати, з ними треба розмовляти, доводити їм свою програму, але ці– вони вже з тобою. От вони і є ядерним електоратом. На базі саме цього електорату формується перший рейтинг. І в Тимошенко він дуже високий. Але тут виникає інше питання – чи можна з цього ядерного електорату стрибнути в той рівень, щоб і потрапити в другий тур. І перемогти. У сьогоднішніх кандидатів рейтинги по 15-20 %, але при цьому 30% людей не хочуть голосувати взагалі ні за кого, вони хочуть нових людей.
Зараз виникає багато питань з людьми, що виїжджають з України на роботу в інші країни. Чи повертати їх – питання такого немає. Покращаться умови життя – вони повернуться самі. Коли у підприємця не буде зашморгу на шиї, він буде спроможний створювати робочі місця й пропонувати гідну оплату. Зараз же міліція займається рекетом, знову повстали питання рейдерства.
Ну, і окремо хочеться зазначити про чорний піар. Якщо людина невідома, то їй на користь гратиме навіть чорний піар, адже про неї принаймні взнають. Якщо ж людина вже давно відома, та цей піар, якщо є фактаж реальний, буде формувати антирейтинг. Не головне, якого кольору піар, чорний чи білий, головне – правда чи неправда. Правду треба знати.
І, звісно, якщо я стану президентом, я не бачу можливості працювати з сьогоднішнім урядом. Гройсмана потрібно буде звільнити. Він не має освіти, він не мав права займати цю посаду, він підробив свій диплом, і зараз, до речі, за моєю заявою по цьому факту відкрито кримінальну справу. Треба формувати новий уряд, бо далі чекати вже не можна. Подивіться, що творить Рева, що творить Супрун. Звісно, необхідно формувати власну політичну силу, і заходити в майбутній уряд, як суб’єкт. Цей уряд терпіти більше не можна.
Интервизор на Facebook:
@intervizor.tv
Интервизор в Телеграм:
InterviZor